Jezuitipia03042020

Umenie Ducha - Lúče milosrdenstva

Drahomíra Lányi: Lúče milosrdenstva, 1994Drahí priatelia, opäť si dovoľujeme srdečne Vás pozvať na pokračovanie projektu UMENIE DUCHA – Návrat súčasného umenia do chrámu v jezuitskej kaplnke Sedembolestnej Panny Márie v Piešťanoch.

Od 1. apríla 2018 tu predstavujeme dielo Drahomíry Lányi: Lúče milosrdenstva (1994).

Čítať ďalej...

Pôstne osmičky 2018

Pôst 2018 Všetkých študentov a mladých priateľov srdečne pozývame na už tradičné pondelkové pôstne osmičky v jezuitskom kostole Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave so začiatkom o 20.00.
V tematických pôstnych kázňach sa postupne prihovoria P. Jakub Garčár SJ, P. Peter Girašek SJ, P. Adrian Čontofalský SJ, vdp. Ondrej Chrvala, P. Štefan Kormančík SVD a na záver P. Provinciál Rudolf Uher SJ.

Čítať ďalej...

Adventné osmičky v jezuitskom kostole v Bratislave

Adventné osmičky 2017Všetkých študentov a mladých priateľov srdečne pozývame na už tradičné pondelkové adventné osmičky v jezuitskom kostole Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave so začiatkom o 20.00. V tematických adventných kázňach sa postupne prihovoria:

Čítať ďalej...

Stredoeurópsky Magis 2018, prihlasovanie do 1. mája

Magis v Prahe 2017Ani toto leto nebude chýbať Stredoeurópsky Magis. Tento rok program pripravujú jezuiti z Poľska, ktorí organizovali aj svetový Magis 2016.

Čítať ďalej...

Umenie Ducha - Cigánska Madona

Bartolomé Esteban Murillo – Cigánska MadonaDrahí priatelia, opäť si dovoľujeme srdečne Vás pozvať na pokračovanie projektu UMENIE DUCHA – Návrat súčasného umenia do chrámu v jezuitskej kaplnke Sedembolestnej Panny Márie v Piešťanoch.

Čítať ďalej...

Hovory s Cyrilom Vasiľom

Jezuitské Centrum spirituality Východ – Západ Michala Lacka Vás srdečne pozýva na „Hovory s Cyrilom Vasiľom“, ktoré sa uskutočnia 28. a 29.12 o 17.00 v v Dome Božského Srdca Ježišovho na ulici Komenského 14 v Košiciach. Jezuitské Centrum spirituality Východ – Západ Michala Lacka Vás srdečne pozýva na „Hovory s Cyrilom Vasiľom“, ktoré sa uskutočnia 28. a 29.12 o 17.00 v Dome Božského Srdca Ježišovho na ulici Komenského 14 v Košiciach.

Čítať ďalej...

Svetlo duše

Jezuitské Centrum spirituality Východ – Západ Michala Lacka v Košiciach si dovoľuje srdečne Vás pozvať na vernisáž výstavy  “Súčasná srbská ikona” a na koncert svetoznámeho mužského pravoslávneho zboru z kláštora Kovilj v Srbsku, ktoré sa uskutočnia v priestoroch Centra spirituality na Komenského 14 v Košiciach vo štvrtok, 7. decembra 2017 o 18:30.Jezuitské Centrum spirituality Východ – Západ Michala Lacka v Košiciach si dovoľuje srdečne Vás pozvať na vernisáž výstavy “Súčasná srbská ikona” a na koncert svetoznámeho mužského pravoslávneho zboru z kláštora Kovilj v Srbsku, ktoré sa uskutočnia v priestoroch Centra spirituality na Komenského 14 v Košiciach vo štvrtok, 7. decembra 2017 o 18:30.

Čítať ďalej...

Koncert na pamiatku Tomáša Munka

Koncert v RužomberkuVo štvrtok, 14. decembra 2017 si v Ružomberku pripomenieme 73. výročie zatknutia rodiny Munkovcov. Pri tejto príležitosti vás pozývame na spomienkový program na pamiatku Tomáša Munka a všetkých židov deportovaných z Ružomberka. Program sa začne v deň spomienky 14. decembra svätou omšou v jezuitskom kostole v Ružomberku, po ktorom bude nasledovať akadémia o živote rodiny Munkovcov. V piatok, 15. decembra sa pri tejto príležitosti uskutoční 10. koncert v Galérii Ľudovíta Fullu.

Čítať ďalej...

Umenie Ducha

Igor Minárik: 27.12.1990 - 27.1.1991 Drahí priatelia, opäť si dovoľujeme srdečne Vás pozvať na pokračovanie projektu UMENIE DUCHA – Návrat súčasného umenia do chrámu v jezuitskej kaplnke Sedembolestnej Panny Márie v Piešťanoch.

Čítať ďalej...

Spiritualita

Spiritualita

Pobožnosť

Spoločnosť

Zasvätený život